Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

20 grudzień 2018 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Joanna Gryboś

Klasa 1TGE z wizytą na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 17 grudnia uczniowie klasy 1TGE uczestniczyli w wykładach popularnonaukowych połączonych z warsztatem na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Podczas pierwszego wykładu, wygłoszonego przez dr hab. inż. Jana Drendę, uczniowie technikum zapoznali się z podstawowymi parametrami fizycznymi powietrza suchego i wilgotnego, górniczymi przyrządami pomiarowymi parametrów powietrza oraz metodami obliczeniowymi. W ramach zajęć warsztatowych zostały pokazane i omówione współczesne metody badań obudów wyrobisk korytarzowych oraz górotworu. Kilkugodzinny pobyt uczniów na Politechnice Śląskiej zakończył się wykładem prof. Stanisława Dużego na temat: „Jak zapewnić bezpieczeństwo budowli podziemnych?".

Poprzez uczestnictwo w wykładzie klasa o profilu górniczo – elektrycznym miała możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu sposobów zapewnienia bezpieczeństwa na wyrobiskach podziemnych, elementarnych podstaw ciśnienia górotworu na różnych głębokościach oraz przebiegu podstawowych procesów w czasie drążenia i utrzymywania wyrobisk podziemnych.

 

Czytany 2953 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 20 grudzień 2018 19:21

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.