Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

16 styczeń 2019 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Anna Haraś

Śląski Festiwal Nauki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 14.01.2019 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w 3 Śląskim Festiwalu Nauki, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizatorzy wydarzenia, ośmieleni sukcesem poprzedniej edycji, zdecydowali się zarówno poszerzyć formułę tych punktów programu, które świetnie sprawdziły się przed rokiem, jak i zaproponować publiczności Festiwalu zupełnie nowe elementy. Hasłem przewodnim była ENERGIA.

Wielka powierzchnia wystawowa MCK została podzielona na kilka stref (strefa kosmiczna, nauki ścisłe, nauki techniczne, medycyna i zdrowie, nauki humanistyczno-społeczne, przyroda). W każdej ze stref przygotowano wiele pokazów i eksperymentów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W sumie na uczestników czekało ponad 150 stanowisk pokazowych i ponad 90 warsztatów. W trakcie Festiwalu Nauki zaprezentowały się następujące uczelnie: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.

Spotkania tego typu stają się czasami inspiracją do wybrania dalszej drogi kształcenia czy ścieżki zawodowej, a często są po prostu znakomitą formą edukacji. 4 edycja Festiwalu już za rok!

Czytany 3056 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 16 styczeń 2019 18:10

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.