Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

30 styczeń 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  G. Pisarek

W świecie ciszy…

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę 26 stycznia klasa medyczna po raz kolejny nabywała nowe umiejętności! Tym razem była to nauka nawiązywania kontaktu w języku migowym oraz alfabetu palcowego.

W tym celu odwiedziła nas osoba biegle władająca językiem migowym pani Zofia Miczołek. Celem zajęć była nie tylko nauka zwrotów, ale przede wszystkim poznanie świata osób głuchoniemych, którzy choć żyją obok nas, są bardzo hermetycznym środowiskiem. Po zajęciach niewątpliwie wszyscy będziemy wiedzieć, jak w prostych gestach zdobyć zaufanie i wywołać uśmiech na twarzy osoby głuchoniemej, która w każdej chwili może zostać naszym pacjentem. Dziękujemy pani Zofii za podzielenie się swoją wiedzą i pomoc w poznaniu „świata ciszy”, w którym żyją osoby głuchonieme, a który dla większości ludzi jest obcy.

Galeria

Czytany 1531 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.