Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

27 luty 2019 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Henryk Turoń

Praktyczna lekcja logistyki produkcji i magazynowania na najwyższym poziomie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 25 lutego 2019 roku klasa I TL uczestniczyła w wizycie studyjnej w firmie FCA Poland S.A. Tychy. Firma produkuje w Tychach samochody osobowe Fiat.

Młodzi logistycy zostali zapoznani przez pracowników zakładu z organizacją procesów produkcyjnych. Efektywność rozwiązań organizacyjnych zaprezentowano młodzieży w halach produkcyjnych, gdzie nastąpiło łączenie teorii z praktyką. Uczniowie obserwowali procesy produkcyjne. Oceniali wzajemne powiązania pomiędzy procesami technologicznymi i logistyką produkcji. Doskonałość organizacji procesów produkcyjnych była widoczna na każdym etapie procesu produkcyjnego. Niemałe wrażenie wywarło wyposażenie hal produkcyjnych umożliwiające automatyzację procesów technologicznych i ograniczanie do minimum transportu międzyoperacyjnego oraz zapasów. Uczniowie klasy I TL wykazali się dużą spostrzegawczością, której dowodziło zadawanie przewodnikowi różnorodnych pytań. Podsumowanie lekcji logistyki produkcji i magazynowania w zakładzie produkcyjnym nastąpiło na zajęciach teoretycznych w szkole.

Czytany 2817 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 27 luty 2019 18:45

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.