Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

17 marzec 2019 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Joanna Gryboś

Marcowe spotkanie z astronomią

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

5 marca klasa 1TL z Zespołu Szkół Ogólnokształcących wspólnie z ósmoklasistami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Pawłowic wzięła udział w prelekcji poświęconej 50-leciu lądowania na Księżycu, która miała miejsce w Multikinie w Katowicach.

Podczas dwugodzinnego spotkania z wykładowcą – pasjonatem astronomii z Uniwersytetu Oxfordzkiego uczniowie poznali szczegóły dotyczące budowy Księżyca, jego podbojów oraz znaczenia dla życia na Ziemi. Bez naturalnego satelity nie mielibyśmy tak naprawdę żadnej przyszłości. Księżyc fascynował ludzi od zawsze, a jego widok na niebie i bliskość od Ziemi dały początek myśli o podróżach kosmicznych. Multimedialna prelekcja przybliżyła uczniom słynne loty Apollo na Księżyc. Jak się okazało, rakieta kosmiczna spala 3 tony paliwa w ciągu jednej sekundy. Jednakże największą ciekawostką usłyszaną podczas wykładu był fakt, iż Księżyc corocznie oddala się od Ziemi o 3,5 centymetra. Wszystkich, którzy chcą poznać ogólne zagadnienia z astronomii, serdecznie zapraszamy na kolejną prelekcję za rok.

Czytany 2542 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.