Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

10 październik 2019 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Marzena Skorupa

W mundurach na linach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę, 2 października została zorganizowana wycieczka dla pierwszych klas mundurowych do parku linowego w Istebnej. Kierownikiem wycieczki była pani Bożena Kusak-Krosny, a opiekunami nauczyciele: pani Marzena Skorupa oraz pani Anna Rzędkowska.

Park linowy „Base Camp Istebna” rozpościera się w cichej leśnej dolinie nad szumiącym potokiem. Zapewnia fantastyczną zabawę w bezpiecznych warunkach. Na przeszkodach parku linowego bawić się mogli wszyscy. To nie tylko zabawa ruchowa, ale i okazja, by doświadczyć nowych doznań pod okiem doświadczonych instruktorów, kształtując sprawność ogólną. Uczniowie oswajali emocje związane z wysokością. Przed wejściem każdy uczestnik przechodzi szkolenie, po którym wchodzi na doskonale przygotowane trasy o różnym stopniu trudności na certyfikowanym i niezawodnym sprzęcie Petzl.

Wszyscy pełni ekscytacji i ciekawości zaangażowali się w podjęcie wyzwania i pokonanie wszystkich przeszkód w parku linowym. Każdy z uczniów chętnie pomagał swoim kolegom w ukończeniu zadania, wspierając psychicznie i podsuwając pewne pomysły na dalsze kroki, aby móc przejść kolejną przeszkodę. Nauczyciele również podjęli wyzwanie i ukończyli każdą z tras w parku linowym. Wszyscy uczniowie zadowoleni z wycieczki wrócili bezpiecznie do domu.

Media

Park linowy ZSO Pawłowice
Czytany 3262 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 10 październik 2019 16:07

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.