Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

04 listopad 2019 Dział: Konkursy Napisane przez  Olimpia Herman

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - I edycja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W trosce o rozwój Waszych zainteresowań językiem angielskim oraz poszerzaniem Waszej wiedzy w tym też zakresie ruszamy z I Edycją Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, abyście mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie, w szczególności do zainteresowania kulturą, obyczajami oraz tradycjami mieszkańców Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Zapoznajcie się z regulaminem konkursu.

REGULAMIN KONKURSU

 1. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Liczba uczestników nie jest ograniczona. Każdy z uczestników jest zobowiązany podać pseudonim, pod którym publikowana będzie jego punktacja i aktualne miejsce w konkursie. Pseudonim powinien kojarzyć się z językiem angielskim, powinien mieścić się w ogólnych ramach kultury osobistej i nie może budzić żadnych skojarzeń (do zaakceptowania przez nauczyciela).
 2. Konkurs zaczyna się 12 listopada 2019 roku i potrwa 4 tygodnie.
 3. Konkurs składać się będzie z jednego etapu podzielonego na 4 części. W każdy poniedziałek na tablicy ogłoszeń (obok sekretariatu oraz obok sali nr 15) i stronie internetowej szkoły pojawiać się będzie karta z pytaniami. Od tego dnia uczestnicy mają czas do poniedziałku, aby odpowiedzieć na pytania i dostarczyć karty odpowiedzi nauczycielowi j.angielskiego.
 4. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzyma określoną liczbę punktów – od 0 do 5.
 5. Karty odpowiedzi będą sprawdzane pod kątem:
  a) zgodności odpowiedzi z treścią pytania,
  b) poprawności językowej wypowiedzi,
  c) uczciwości – odpowiedzi skopiowane z portali internetowych nie będą uznawane. Jeśli już coś gdzieś przeczytasz – brawo! Teraz opisz to, używając swoich słów. Odpowiedź nie musi przecież być idealna, ważne, żeby była poprawna.
  d) Za spełnienie dwóch z powyższych kryteriów uczestnik otrzymuje 2 punkty (w sumie 4). Trzeci podpunkt ma na celu zweryfikowanie samodzielności pracy – za to uczestnik otrzymuje jeden punkt. Dodatkowo, jeśli okaże się, że cała odpowiedź została skopiowana z jakiegokolwiek źródła (skopiowana słowo w słowo, ale nie sparafrazowana - czyli napisana innymi słowami), organizator konkursu zastrzega sobie prawo do całkowitego zdyskwalifikowania uczestnika i niedopuszczenia do udziału w konkursie.
  e) Karty odpowiedzi będą również sprawdzane pod kątem podobieństwa do siebie. W konkursie może wziąć udział każdy, ale podstawową ideą jest samodzielna praca ucznia. Organizator zastrzega sobie prawo do zdyskwalifikowania uczestników, co do których pojawi się podejrzenie o nieuczciwość.
  f) Kopie kart z pytaniami będą dostępne u nauczyciela języka angielskiego lub na naszej stronie.
  g) Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień regulaminu.

Serdecznie Was zapraszamy smile

 

Czytany 794 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany wtorek, 05 listopad 2019 16:09

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.