Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

22 listopad 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Przemysław Brzeski

Uczniowie ZSO najlepszymi pływakami na Śląsku!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowy sezon pływacki już w pełni, zawodnicy ciężko trenują od 3 miesięcy i przyszedł czas na pierwsze ważne zawody sezonu 2019/2020. W dniach 15-16 listopada 2019 r. na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu.

Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych 14, 15, 16-18 lat i open. W zawodach uczestniczyło trzech uczniów ZSO Pawłowice reprezentujących barwy pawłowickiej Aquatici: Bartłomiej Dudkowiak, Bartłomiej Haspert oraz Marcin Uryga. Każdy z chłopaków stawał na starcie sześciokrotnie, uzyskując następujące wyniki:

  • Bartłomiej Dudkowiak zdobył trzy złote medale w konkurencjach 50 m, 100 m, 200 m stylem dowolnym, do tego dołożył tytuł Wicemistrza Śląska w konkurencji 50m stylem grzbietowym i dwa brązowe medale w konkurencji 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym;
  • Marcin Uryga stawał na podium pięciokrotnie, zdobywając trzy srebrne i dwa brązowe medale. Startował również w konkurencji 50 m stylem dowolnym, w której został sklasyfikowany na 4 miejscu, przegrywając medal zaledwie o 0,06 sekundy;
  • Bartłomiej Haspert również zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zajmując wysokie miejsca w każdym starcie. Bartek trzykrotnie zajmował 6 lokatę, dwa razy był 7 i raz 8.

Z pewnością możemy powiedzieć, że były to bardzo udane zawody. Na szczególną uwagę zasługuje Bartłomiej Dudkowiak, który stanął na starcie z najszybszymi kraulistami na Śląsku w kategorii open i został Wicemistrzem Śląska w konkurencji 100 m stylem dowolnym!!!

To nie koniec wyróżnień dla naszych uczniów, w dniu zawodów wręczono powołanie do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2019/2020 Bartłomiejowi Dudkowiakowi. W grudniu chłopcy wystartują w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Już dzisiaj trzymamy kciuki i życzymy równie udanych zawodów!

Czytany 2400 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.