Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

27 grudzień 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Joanna Gryboś

XXXV Międzynarodowe Warsztaty dla Nauczycieli Nauk Ścisłych w Brukseli

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 6-7 grudnia 2019 roku nauczycielka fizyki w ZSO w Pawłowicach, dr Joanna Gryboś znalazła się w elitarnym gronie 57 nauczycieli z całej Europy, którzy uczestniczyli w warsztatach: The 35th Science Projects Workshop in the Future Classroom Lab w Brukseli, poświęconych innowacyjnym technologiom w nauczaniu przedmiotów ścisłych.

To międzynarodowe wydarzenie organizowane w ramach europejskiego projektu Next-Lab było doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami internetowej platformy Go-Lab, stworzonej na potrzeby współczesnej edukacji XXI wieku.

Platforma ta udostępnia szereg zaawansowanych, różnorodnych narzędzi edukacyjnych dla nauczycieli: od zdalnych laboratoriów, symulacji, po scenariusze lekcji ze wszystkich przedmiotów przyrodniczych, wykorzystujących metodę nauczania przez dociekanie. Uczestnicy warsztatów i licznych wykładów poznali praktyczne rozwiązania edukacyjne stworzone w oparciu o interaktywne metody nauczania przedmiotów ścisłych w szkołach podstawowych i średnich w całej Europie. Nauczanie przedmiotów przyrodniczych z wykorzystaniem innowacyjnej platformy Go-Lab, która oferuje szeroką gamę aplikacji, wirtualnych eksperymentów z odległych laboratoriów naukowych, pozwala na dogłębne zrozumienie trudnych zagadnień naukowych poprzez stawianie hipotez, formułowanie pytań i poszukiwanie odpowiedzi. Lekcja fizyki z użyciem zasobów platformy on-line, tj. zdjęć, filmów, artykułów wcale nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie – ich wykorzystanie może zachęcać do twórczego myślenia, diagnozowania problemów, konstruowania modeli, dyskusji z kolegami czy formułowania spójnych argumentów.

Zdaniem pani Joanny Gryboś dwudniowe warsztaty i seminaria prowadzone w języku angielskim przez nauczycieli–pasjonatów mocno zaangażowanych w działania na rzecz projektów europejskich promujących IBSE - Inquiry Based Science Education, czyli nauczanie przedmiotów przyrodniczych przez dociekanie naukowe lub przez odkrywanie, były niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń. Reprezentowanie Polski podczas grudniowego spotkania nauczycieli w Brukseli było dla pani Joanny Gryboś dużym wyróżnieniem oraz zachętą do dalszej międzynarodowej współpracy w celu kontynuowania misji Go-Lab.

Czytany 2907 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.