Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

27 wrzesień 2018 Dział: Aktualności Napisane przez  Joanna Nawara

Klasa medyczna na I Konferencji Medycznej w Jastrzębiu-Zdroju

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku z Europejskim Tygodniem Urologii oraz z myślą o potrzebie rozpowszechniania wśród młodzieży informacji dotyczących zdrowego stylu życia, uczniowie klasy I a wzięli udział w I Konferencji Medycznej „Razem do zdrowia".

Po uroczystym otwarciu konferencji przez Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój panią Annę Hetman rozpoczęła się część edukacyjna dedykowana uczniom szkół średnich.

Niezwykle interesujący wykład „Pielęgniarstwo - potrzeba, zawód, nauka i sztuka" wygłoszony przez dr n. hum. Halinę Kulik, kierownik Zakładu Propedeutyki Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu ŚAM pozwolił zebranym spojrzeć na zawód pielęgniarki z szerszej perspektywy: historycznej, społecznej i ekonomicznej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego rynku pracy, wykładowcy Śląskiej Akademii Medycznej oraz Politechniki Śląskiej (Wydział Inżynierii Biomedycznej) zaprezentowali ofertę edukacyjną i zachęcali młodzież do podjęcia nauki na kierunkach związanych ze stale rozwijającą się branżą medyczną.

Zaproszeni uczniowie zobaczyli także pokaz udzielania pomocy przedmedycznej, ponadto mogli skorzystać z darmowych badań, np. poziomu cukru we krwi czy ciśnienia tętniczego.

Organizatorzy I Konferencji Medycznej „Razem dla zdrowia" wyrazili nadzieję, że to nie ostatnie tak ważne wydarzenie w mieście promujące zdrowy styl życia i pozwalające mieszkańcom na udział w profesjonalnych szkoleniach, pokazach czy bezpłatnych badaniach.

Czytany 2743 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 27 wrzesień 2018 17:25

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.