Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

25 luty 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  POPP Pszczyna

VI Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prawie 50 zawodników wzięło udział VI Turnieju Wyciskania Sztangi Leżąc. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje I LO im. B. Chrobrego, III LO, PZS1 i PZS2, ZSZiO Wola, ZSO Pawłowice oraz Szkoła Branżowa I stopnia przy Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie.

Turniej otworzył wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski w towarzystwie dyrektora POPP Marcina Bienioszka, Jarosława Folwarcznego właściciela siłowni i Grzegorza Dyrcza sędziego głównego zawodów. Po krótkim pokazie poprawnej techniki wyciskania sztangi młodzież przystąpiła do rywalizacji w kategoriach > 71kg, 71-80 kg. i powyżej 80 kg. dla chłopców, OPEN dziewcząt oraz w konkurencji na ilość powtórzeń dla chłopców i dziewcząt, w której wzięli udział wszyscy zawodnicy i zawodniczki. Warto dodać, że wśród młodzieży sporą grupę stanowili uczestnicy poprzednich edycji. Najlepszymi zawodnikami w tym roku okazali się:

 • Kategoria do 71 kg:
  - I m. – Tomasz Skorupka z PZS2 (w.69kg, ciężar 122kg.)
  - II m. – Sebastian Bołdys z ZSO Pawłowice (w.70kg, ciężar 80kg.)
  - III m. – Jakub Baron z PZS2 (w.71kg, ciężar 80kg.)
 • Kategoria 71-80 kg:
  - I m. – Dawid Gamża z I LO (w.79kg, ciężar 122,5kg.)
  - II m. – Marcin Kosko z PZS1 (w.78kg, ciężar 120kg.)
  - III m. – Łukasz Głąbek z PZS1 (w.76kg, ciężar 107,5kg.)
 • Kategoria pow. 80 kg:
  - I m. – Dawid Sporysz z PZS1 (w.104kg, ciężar 155kg.)
  - II m. – Marcin Matuszyński z PZS2 (w.90kg, 132,5kg.)
  - III m. – Szymon Gatner z ZSO Pawłowice (w.103kg, ciężar 130kg.)
 • Dziewczyny OPEN
  - I m. – Marta Masny z III LO (w.67kg, ciężar 45kg.)
  - II m. – Milena Szczypka z I LO (w.55kg, ciężar 42,5kg.)
  - III m. – Anna Białas z III LO (w.63kg, ciężar 40kg.)
 • Konkurencja na ilość powtórzeń. Dziewczyny miały ciężar 20 kg, a chłopcy ciężar = połowie masy ciała.
  - I m. – Milena Szczypka (53 powt.)
  - II m. – Anna Białas (51 powt.)
  - III m. – Marta Masny (47 powt.)
  - I m. – Tomasz Skorupka z PZS2 (waga 71kg, ciężar 35 kg, powtórzeń 82)
  - II m. – Dawid Gmaża z I LO (w.79kg,ciężar 37,5kg,powtórzeń 79)
  - III m. – Marcin Kosko z PZS2 (w.78kg, ciężar 37,5kg, powtórzeń 71)

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które ufundowali organizatorzy turnieju, czyli Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Siłownia Quatro, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu i marka Olimp. Dodatkowo Siłownia Quatro przekazała darmowe wejściówki dla wszystkich zawodników i zawodniczek turnieju, które będą do wykorzystania od piątku, 21 lutego na podstawie legitymacji lub innego dokumentu tożsamości.

Podziękowania składamy również nauczycielom, którzy gorąco dopingowali swoich uczniów. O sprawy organizacyjne i techniczne zadbali Marek Czerwiński i Wojciech Magulski wraz z uczniami z PZS1. Bardzo dziękujemy!

Mamy nadzieję, że już za rok spotkamy się na kolejnej, VII edycji turnieju ?

Więcej o turnieju:

http://popppszczyna.pl/vi-turniej-w-wyciskaniu-sztangi-lezac-wyniki/
https://www.facebook.com/POPPPSZCZYNA/videos/204630494017520/

Czytany 2373 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.