Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

05 październik 2018 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Sebastian Telega

Jesienny rajd, czyli Beskidy w deszczu i mgle

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wtorkowy ranek drugiego października nie zapowiadał niczego pozytywnego, ołowiane chmury na niebie, przejmujący wiatr i siekący deszcz nie zachęcały do wyjścia z domu, a tym bardziej do pieszych wędrówek. Mimo tych wszystkich przeciwności wyruszyliśmy autobusem spod szkoły w kierunku Brennej z nadzieją, że coś się odmieni i słońce wyjrzy choć na chwilę zza chmur.

Tak jednak się nie stało. W towarzystwie mżawki i mgły mozolnie zaczęliśmy się piąć pod górę czerwonym szlakiem. Po osiągnięciu pierwszego szczytu naszą wędrówkę zaczął nam uprzyjemniać boczny wiatr i olbrzymie kałuże, co wyzwoliło w nas uczucie euforii i tylko malkontenci zdecydowali się jak najszybciej dojść na Błatnią zamiast napawać się aurą i widokiem mgły. Niestety, błogi ten stan zakłócił widok schroniska, w którym gorąca herbata i grillowana kiełbasa całkowicie zrujnowały to uczucie. Cóż robić, taki los, trzeba było się osuszyć i spędzić chwilę pod dachem. Na szczęście czekała nas jeszcze droga powrotna, podczas której przyroda znów okazała się dla nas łaskawa, nie szczędząc wiatru, deszczu i błota.

Jak bardzo wszyscy kochamy Beskidy jesienią! Choć niektórzy powiadają, że zima w Karkonoszach bywa piękniejsza…

Czytany 2897 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany piątek, 05 październik 2018 17:56
Więcej w tej kategorii: Leźnica Wielka »

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.