Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

13 luty 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Andrzej Wowra

Kolejny wielki sukces naszego technikum w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bardzo miło nam poinformować, że nasze technikum zajęło 6 miejsce w województwie śląskim i 35 miejsce w Polsce w prestiżowym rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. W najnowszym rankingu Perspektywy 2019 zajęliśmy 11 miejsce w województwie śląskim i 50 miejsce w kraju. W Polsce funkcjonuje ponad 1,7 tys. techników.

W tym roku odbyła się dwudziesta pierwsza edycja tego uznanego rankingu. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to znakomity zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły.

W środę, 6 lutego, uczniowie wraz z dyrektorem i wójtem gminy Pawłowice Panem Franciszkiem Dziendzielem wzięli udział w uroczystej gali na Politechnice Śląskiej Gliwicach, podczas której wyróżniono 15 najlepszych liceów i 15 najlepszych techników z województwa śląskiego.

Pawłowickie technikum kształci uczniów w zawodzie technik górnictwa podziemnego, technik logistyk, technik elektryk oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji w klasach patronackich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Media

Śląska Gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 Politechnika Śląska
Czytany 5021 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 14 luty 2019 10:47

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.