Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

28 październik 2020 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Marzena Skorupa

Mundurowi w Muzeum Powstań Śląskich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek, 16 października uczniowie klas Ibn, 2B i 2bn wybrali się do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Kierownikiem wycieczki był pan pułkownik Ireneusz Zalasa, a opiekunami pani Marzena Skorupa i pani Bożena Kusak-Krosny.

Nasza wycieczka rozpoczęła się stacjonarnie od apelu oraz przeglądu umundurowania. Następnie przeprowadzono instruktaż z zasad bezpieczeństwa podczas zajęć. Doskonalono musztrę zespołową oraz przeprowadzono trening strzelecki na strzelnicy szkolnej. Po części wstępnej mundurowi wyruszyli autokarem w stronę Świętochłowic.

Na miejscu mogliśmy podziwiać zabytkowy budynek, w którym mieści się Muzeum Powstań Śląskich. Przestrzegając panujących obostrzeń, zostaliśmy podzielenia na grupy. Zwiedzający uczniowie mieli okazję przenieść się w realia życia na Górnym Śląsku początku XX wieku za pomocą elementów multimedialnych oraz ścieżki filmowej. Scenografia pomieszczeń nawiązywała do miejsc najważniejszych wydarzeń. Dla bardziej dociekliwych zwiedzających dostępne były stanowiska multimedialne, pozwalające na samodzielne pogłębianie wiedzy. Materiały historyczne były prezentowane w sposób nowoczesny, kompleksowy i interesujący. Uczniowie znaleźli dla siebie elementy multimedialne pozwalające pogłębić wiedzę historyczną poprzez intelektualną zabawę.

Czytany 2233 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.