Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

30 marzec 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Joanna Antecka

Co słychać w projekcie „Kariera i Kompetencje”? Warto przeczytać

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku z projektem:„Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego” w ostatnim czasie odbyły się kolejne działania. W lutym oraz w marcu kilku uczniów naszej szkoły uczęszczało na kurs spawania - do wyboru: metodą MAG lub TIG. Zajęcia prowadzone były w warsztatach szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Kurs ten organizowała firma Syntea - partner projektu.

W marcu zakończyły się indywidualne spotkania rozwojowe – coaching kariery prowadzone przez pracownika firmy Landster mające na celu stworzenie indywidualnego planu rozwoju. Podczas coachingu były opracowywane Indywidualne Plany Rozwoju i Indywidualne Plany Kariery.

Również w marcu odbyły się dwie grupowe wizyty studyjne dla uczniów klasy II oraz III Technikum w zakładzie pracy LAKMA zlokalizowanym na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Jastrzębsko-Żorskiej w Warszowicach.

Obecnie pracownik Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ds. runku pracy i organizowania staży prowadzi razem z naszą szkołą działania związane z przygotowaniem i organizacją staży zawodowych, które odbędą się w lipcu lub w sierpniu br.

W najbliższym czasie uczniowie klasy II oraz część uczniów klasy III Technikum weźmie udział w wykładach na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach przygotowanych w ramach „PROGRAMU TALENTY”, który prowadzi firma Landster - partner projektu.

Czytany 2389 razy
Ostatnio zmieniany sobota, 06 październik 2018 08:25

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.