Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

12 kwiecień 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Sonia Król

Wyjazd „logistyków” na Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii na Politechnice Śląskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku z projektem „Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego” uczniowie Technikum Logistycznego, klasa 2AL, wyjechali w piątek 6.04. do Katowic na Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii na Politechnice Śląskiej.

Uczniowie dowiedzieli się jakie kierunki studiów można realizować na tym wydziale (m. In. Inżynieria Produkcji, Inżynieria Materiałowa) oraz zobaczyli laboratoria do ćwiczeń praktycznych, np. w laboratorium inżynierii produkcji sprawdzili swój refleks na aparacie krzyżowym, a w laboratorium inżynierii materiałowej zobaczyli najprawdziwszy silnik samolotu odrzutowego.

Dr Sandra Grabowska wprowadziła logistyków w tajniki inżynierii produkcji, a mgr inż. Szymon Pawlak poprowadził dla uczniów zajęcia praktyczne z logistyki. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie analizy ABC oraz XYZ.

Czytany 2103 razy
Ostatnio zmieniany sobota, 06 październik 2018 08:25

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.