Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

26 kwiecień 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Monika Mazur

Logistycy znów na Politechnice Śląskiej w Katowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego” uczniowie Technikum Logistycznego, klasa 3AL, wyjechali we wtorek 10.04. do Katowic na Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii na Politechnice Śląskiej.

Na początku została zaprezentowana oferta Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, kierunki: Informatyka Przemysłowa, Inżynieria Materiałowa, Inżynieria Produkcji (nowość), Technologie Metali, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Uczniowie zostali zapoznani z poszczególnymi kierunkami, mogli również zobaczyć na prezentacji efekty prac studentów i kadry naukowej oraz nowoczesne technologie, z których korzystają.

Następnie uczestnicy udali się na zajęcia do sali komputerowej, gdzie ćwiczyli swoje umiejętności za pomocą programu Excel, ćwiczenia były przygotowane dla przyszłych logistyków.

Po zajęciach praktycznych udali się na zwiedzanie uczelni z jej laboratoriami i pracowniami, mogli również poczuć się jak studenci na rozległych korytarzach Politechniki Śląskiej.

Czytany 2449 razy
Ostatnio zmieniany sobota, 06 październik 2018 08:25

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.