Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

20 maj 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Joanna Gryboś

Zajęcia projektowe z fizyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z fizyki odbywających się ramach projektu z Funduszu Europejskiego „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie”. Do udziału w projekcie zgłosili się uczniowie liceum i technikum mający trudności w nauce fizyki oraz uczniowie wykazujący szczególne zainteresowanie tym przedmiotem.

Grupa młodzieży uczęszczająca na zajęcia rozwijające zainteresowania realizuje treści dotyczące kinematyki, dynamiki, własności materii, hydrostatyki, termodynamiki, mechaniki bryły sztywnej, odnawialnych źródeł energii oraz elementów robotyki. Podczas zajęć, poza umiejętnościami rozwiązywania zadań o podwyższonym stopniu trudności, kształtowana jest umiejętność samodzielnego eksperymentowania oraz umiejętność wykorzystania wiedzy o charakterze naukowym do formułowania wniosków opartych na obserwacjach. Praca doświadczalna – grupowa bądź indywidualna jest możliwa dzięki przyrządom pomiarowym, które obejmują między innymi tor powietrzy, komplet do doświadczeń z ciepła oraz pełny pakiet edukacyjny Lego Mindstoms. W ramach zajęć wyrównawczych z fizyki uczniowie kształtują zdolność logicznego myślenia, poprzez rozwiązywanie zadań obliczeniowych, i problemowych. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia z analizy spektralnej, optyki geometrycznej oraz fizyki kantowej, a podczas pracy doświadczalnej wykorzystywane są pomoce dydaktyczne takie jak spektroskopy, lampy spektralne, laser oraz inne przyrządy optyczne.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 11 październik 2018 18:06

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.