Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

24 luty 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Karolina Janiszewska, Monika Kukuczka

Pawłowickie drugoklasistki mają już indeksy na studia!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z przyjemnością ogłaszamy, iż zostałyśmy laureatkami krajowego etapu Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych 2020/2021.

Jest to dla nas ogromny sukces zważywszy na fakt, że dzięki zajęciu I miejsca zdobyłyśmy wymarzone indeksy na różne wyższe uczelnie w Polsce oraz zapewniłyśmy sobie awans do eliminacji międzynarodowych, które odbędą się w Holandii.

Nasza praca konkursowa zawierała badania ankietowe i eksperymentalne, dotyczące zanieczyszczenia elektromagnetycznego w naszym środowisku, zwanego potocznie elektrosmogiem. Monitoring elektrosmogu w naszym otoczeniu przeprowadziłyśmy przy użyciu własnoręcznie wykonanego czujnika pola elektromagnetycznego. Pomiary czujnikiem wykonałyśmy dla urządzeń codziennego użytku, linii energetycznej i nadajnika telefonii komórkowej, które są źródłem promieniowania elektromagnetycznego. Wyniki badań w formie wykresów zaprezentowałyśmy na plakacie naukowym. Pozostało trzymać kciuki za etap międzynarodowy konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi w lipcu!

Czytany 1716 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 24 luty 2021 16:50

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.