Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

21 maj 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Izabela Daniluk

Matematyka dla każdego…

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W naszej szkole uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań z matematyki w ramach projektu z Funduszu Europejskiego „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie”. Również uczniowie mający problemy ze zrozumieniem „królowej nauk” mogą uczestniczyć w zajęciach z tego projektu, na których uzupełniają swoją wiedzę i umiejętności.

Wykorzystując otrzymane pomoce dydaktyczne uczniowie grup wyrównawczych klas pierwszych ćwiczą swoje umiejętności związane z funkcjami: liniową i kwadratową, zaś uczniowie klas drugich – z wielomianami, wyrażeniami wymiernymi oraz ciągami. Uczniowie klas drugich liceum i trzecich technikum uczestniczący w zajęciach rozwijających zdolności matematyczne borykają się z zadaniami dotyczącymi wyrażeń wymiernych, ciągów oraz trygonometrii. Swoje umiejętności matematyczne zdobyte na lekcjach poszerzają rozwiązując arkusze maturalne na poziomie rozszerzonym. Sprawdzają również swoją wiedzę rozwiązując nietypowe zadania konkursowe. Kontynuacją tych zajęć będzie udział w wykładach na Politechnice Śląskiej pt. „Nie ma techniki bez matematyki”. Tematem przewodnim tych spotkań będzie oczywiście matematyka oraz jej zastosowania techniczne, inżynieryjne i przyrodnicze.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 11 październik 2018 18:05

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.