Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

11 październik 2017 Dział: Uroczystości szkolne Napisane przez  Olimpia Herman

20-lecie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek, 29. września br. nasza szkolna społeczność świętowała 20-lecie powstania Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Uroczystości rozpoczął pochód wszystkich klas z towarzyszeniem orkiestry górniczej KWK Pniówek spod budynku szkoły do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie o godz. 12.30 odbyła się Msza św.

Następnie zebrani na sali gimnastycznej ZSO goście, a wśród nich władze gminy, dyrektorzy instytucji samorządowych, przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, byli i obecni pracownicy oraz absolwenci i uczniowie, wzięli udział w uroczystej akademii. W przemówieniu Wójta Gminy Pawłowice pana Franciszka Dziendziela nie zabrakło wspomnień z czasów budowy szkoły i ciepłych słów pod adresem jej byłych dyrektorów oraz życzeń dalszych sukcesów. Prowadzący odczytali też listowne dowody pamięci o jubileuszu szkoły, przesłane przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza oraz pana Grzegorza Nogłego – członka Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Jak co roku tradycyjnym elementem Święta Szkoły było ślubowanie, składane przez uczniów klas pierwszych.

Widowisko artystyczne, przygotowane pod kierownictwem pani Beaty Buchacz, połączyło baśniową narrację z tańcem, śpiewem, teatrem cieni i projekcją zdjęć. W programie osnutym wokół symboliki drzewa, wystąpili zarówno aktualni, jak i byli uczniowie ZSO: Anna Czekaj – absolwentka z 2010 r., obecnie pani doktor na specjalizacji z pediatrii, Marcelina Wierzyńska-Paszenda – absolwentka z 2010 r., aktualnie nauczycielka w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Odyseja”, Dominika Kozak – absolwentka z 2015 r., studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Piotr Karzełek – absolwent z 2014 r., student Akademii Muzycznej w Krakowie i Wojciech Pyszny – tegoroczny absolwent ZSO.

Obchody 20-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach zakończyło uroczyste otwarcie najnowszej gminnej inwestycji - pełnowymiarowego boiska wielofunkcyjnego. Ciesząc się z tak nowoczesnego obiektu, zebrani na trybunach uczniowie wypuścili w powietrze setkę balonów, po czym rozegrano krótki mecz inauguracyjny, w przerwie którego podziwiano taneczny występ Klubu Sportowego Active z Pawłowic.

Media

20-lecie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II ZSO
Czytany 3227 razy
Ostatnio zmieniany niedziela, 07 październik 2018 09:53
Więcej w tej kategorii: Osiągnęliśmy pełnoletność! »

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.