Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

18 kwiecień 2016 Dział: Uroczystości szkolne Napisane przez  Joanna Nawara

Osiągnęliśmy pełnoletność!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

13 kwietnia świętowaliśmy jubileusz 18-lecia istnienia naszej szkoły. W tym wyjątkowym dniu wspominaliśmy również św. Jana Pawła II, który 10 lat temu został naszym patronem.

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego przez księdza wikarego Michała Łatuszyńskiego w koncelebrze z proboszczem seniorem, przyjacielem ZSO, Janem Kapuściokiem. Po mszy św. uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do budynku szkoły, gdzie rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe.

Prowadzący, Paweł Chmiel i Aleksandra Szwiec, powitali: Wójta Gminy Pawłowice, Przewodniczącego Rady Gminy, dyrektorów szkół i gminnych jednostek organizacyjnych, radnych, sołtysów, grono pedagogiczne, obecnych i emerytowanych pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców oraz społeczność uczniowską.

Jako pierwszy głos zabrał absolwent i dyrektor ZSO pan Andrzej Wowra, który z sentymentem wspominał lata spędzone w murach pawłowickiego liceum, gdzie odkrywał swoje pasje i zamiłowanie do nauki języków obcych. Dziękował również wszystkim tym, którzy podjęli wyzwanie czasów i z wielką determinacją tworzyli naszą szkołę. W tym miejscu poprosił byłych dyrektorów ZSO pana Jana Figurę i pana Jacka Kowola, wyróżnionych oznaczeniem „Semper paratus”, o wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru.

Historię szkoły przypomniał Wójt Gminy Pawłowice pan Franciszek Dziendziel, który podkreślał, że decyzja o utworzeniu liceum podjęta przez Radę Gminy w 1997 roku była odważna, jednakże - jak czas pokazał - trafna i wielce słuszna. Przewodniczący Rady Gminy pan Aleksander Szymura złożył na ręce dyrektora szkoły 18 symbolicznych róż i życzył szkole kolejnych jubileuszy, uczniom sukcesów, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspomnienia. Zdjęcia z lat dziewięćdziesiątych, wypowiedzi absolwentów, nastrojowe piosenki wprowadziły zebranych w sentymentalny klimat i przypomniały pierwsze lata funkcjonowania szkoły. Na scenie pojawiały się obrazy sprzed lat: studniówka na Hali Zbornej, matura, do której przystąpiło 60 abiturientów, wycieczki i imprezy szkolne, powstanie Technikum Górniczego czy uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II.

Młodzi artyści poprzez obraz, słowo, śpiew i taniec oddali w tym miejscu hołd Wielkiemu Polakowi, patronowi naszej szkoły. Prowadzący, Marcelina Gruca i Arkadiusz Turek, podjęli temat dylematów młodości i poszukiwania drogowskazów w życiu. Przypomnieli najważniejsze przesłania Jana Pawła II skierowane do młodych. Całość wzbogaciły: przepiękna recytacja wierszy Karola Wojtyły przez uczennice klasy II a - Beatę Hawełkę i Klaudię Tuszyńską oraz interpretacje piosenek m.in. Michała Bajora, Ryszarda Rynkowskiego w wykonaniu uzdolnionych solistów: Kamila Madzi, Arkadiusza Gruszki, Klaudii Gizler, Sebastiana Piechy, Marzeny Kąkol i Agaty Staszkiewicz.

Mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze wiele pięknych jubileuszy, a uroczystość 18-lecia ZSO w Pawłowicach pozytywnie zapisze się w pamięci wszystkich jej uczestników.

W tym miejscu pragnę podziękować absolwentom, którzy zechcieli podzielić się wspomnieniami z lat spędzonych w murach naszej szkoły, młodzieży za zaangażowanie i ogrom pracy włożonej w przygotowania uroczystości, a także koleżankom Elwirze Kiełkowskiej, Elżbiecie Cholsze, Małgorzacie Ślipek-Mrozek i Marioli Przybyłko za współpracę.

Czytany 3125 razy
Ostatnio zmieniany niedziela, 07 październik 2018 09:54

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.