Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

26 lipiec 2021 Dział: Projekty Napisane przez  Anna Rzędkowska

W naszej szkole trwa projekt

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W naszej szkole trwa projekt pn. „Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy”. Celem projektu jest m.in. podniesienie kompetencji zawodowych uczniów dzięki stażom u pracodawców, którzy na co dzień współpracują ze szkołą. Podczas wakacji dziesięciu uczniów odbywa staż u pracodawców w formach JBG – 2 Sp. z o.o. i JAS – FBG S.A. Kolejne dziesięć osób będzie uczestniczyło w stażach w przyszłym roku.

Staże są realizowane na podstawie programu, który opracowała szkoła we współpracy z konkretną firmą. Dzięki temu, uczniowie mają szansę zapoznać się z realnym środowiskiem pracy. Za 150 godzin miesięcznego stażu uczniowie otrzymają stypendium w wysokości 2 tyś. zł.

Projekt „Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy” realizowany jest w ramach osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, dla działania 11.2. Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów, dla poddziałania 11.2.3. Wsparcie szkolnictwa zawodowego – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 przez Gminę Pawłowice.

Zdjęcia Paweł Krosny i JAS – FBG S.A.

Czytany 1259 razy
Ostatnio zmieniany wtorek, 10 sierpień 2021 08:12

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.