Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

08 styczeń 2016 Dział: Uroczystości szkolne Napisane przez  Joanna Czajkowska-Wadas

Wigilijny wieczór

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

22 grudnia 2015 r. w naszej szkole mogliśmy wzajemnie obdarować się czasem wspólnego przeżywania Uroczystości Wigilijnej, podczas której zaproszeni goście i uczniowie uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez gimnazjalistów. W przedstawieniu zostały ukazane sceny: zwiastowania, nawiedzenia, narodzenia oraz oddania pokłonu Dzieciątku w oparciu o teksty biblijne, utwory Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, z muzyką stylizowaną na chorał gregoriański.

W wigilijny wieczór spełniają się marzenia. W naszej szkole spełniły je osoby wyjątkowe - zacni goście. Po raz pierwszy, na Uroczystości Wigilijnej, gościliśmy Księdza Biskupa Marka Szkudłę, który rozważał z nami tajemnicę Bożego Narodzenia. Podkreślił, że narodzony Bóg ma wiele twarzy, bo uobecnia się w twarzy każdego człowieka.

Tradycyjnie podczas tej uroczystości zostały przyznane tytuły Honorowych Profesorów naszego zespołu szkół. W tym roku otrzymali je p. Krzysztof Respondek - aktor, wokalista, artysta kabaretowy; znany z wielu spektakli teatralnych, filmów, seriali, popularnych programów rozrywkowych oraz p. Marek Sygacz - dziennikarz, reporter telewizji Polsat News oraz Wydarzeń w telewizji regionalnej; specjalny wysłannik stacji informacyjnej Polsat podczas wydarzeń na Ukrainie.

Nasi Honorowi Profesorowie udzielili nam pierwszej lekcji, podczas której p. Krzysztof Respondek mówił, że nie każdy człowiek ma szczęście urodzić się w rodzinie, gdzie są obecne wartości. Czasami trzeba ich po prostu samemu szukać i odkrywać. Pan Marek Sygacz opowiedział o trudnej pracy dziennikarza. Stwierdził, że informacje podawane w telewizji czy prasie nie zwalniają nas od myślenia.

Uroczystość zakończyła się dzieleniem się opłatkiem i życzeniami, jakie złożył z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dyrektor szkoły p. Andrzej Wowra.

Czytany 3566 razy
Ostatnio zmieniany niedziela, 07 październik 2018 10:00

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.