Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

11 październik 2018 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Patrycja Parzych 2b

Leźnica Wielka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 10.09.2018 r. 6 uczniów z klasy 2B naszego liceum miało okazje uczestniczyć w organizowanej przez gminę wycieczce do Jednostki Lotniczej w Leźnicy Wielkiej.

O godzinie 6:45 uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami podstawówek gminy Pawłowice, spotykali się pod Kościołem na zbiórce. Po sprawdzeniu obecności i przeliczeniu wszystkich osób, autokar wyjechał w kierunku Jednostki. Droga była długa, trwała około 5 godzin. W trakcie jazdy jeden z opiekunów opowiadał uczniom o celu wycieczki oraz wspominał ciekawostki dotyczące zarówno fizyki jak i historii dotyczące zwiedzanego później obiektu. O godzinie 12 uczniowie wraz z opiekunami byli już na miejscu.

Pierwszym zwiedzanym miejscem był to tunel aerodynamiczny. Dwie nasze uczennice wraz z dwoma młodszymi uczniami szkoły podstawowej mieli okazje skorzystać z tunelu z pomocą instruktorów. W drugiej części wycieczki żołnierze jednostki prezentowali różnego rodzaju broń, w którą zaopatrzona jest jednostka. Pokazywali jak trzymać daną broń, jak się nią posługiwać oraz odpowiadali na każde zadanie pytanie. Około godziny 14 wszyscy uczestnicy poszli na obiad. Obiad składał się z jednego dużego dania oraz kompotu.

Ostatnią częścią wycieczki było samo zwiedzanie wojskowej straży pożarnej oraz śmigłowca. Strażacy pozwalali zapoznać się z wyposażeniem wozu i zapewnili frajdę uczniom pryskając wodą, wszyscy chętni uczestnicy mogli spróbować skorzystać z sprzętu. Zwiedzanie śmigłowca niestety nie trwało długo z powodu inspekcji. Wycieczka zakończyła się o godzinie 16, a uczniowie z opiekunami z uśmiechami na twarzy opuszczali Jednostkę. Droga powrotna była pełna podekscytowanych uczniów przeżyta wycieczką. O godzinie 20:10 autokar przyjechał na wcześniejsze miejsce zbiórki i uczniowie rozeszli się do domu.

Czytany 3020 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 11 październik 2018 17:53

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.