Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

04 maj 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  Patrycja Zapart-Witkowska

Nasi górnicy kolejny rok w finale Olimpiady Wiedzy Górniczej "O Złotą Lampkę"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Rybniku 07 kwietnia 2022 r. odbył się finał XII Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”, który został zorganizowana przez Politechnikę Śląską w Gliwicach oraz Zespół Szkół Technicznych w Rybniku.

Do udziału w tegorocznej edycji Olimpiady zgłosiły się szkoły z województwa śląskiego, dolnośląskiego oraz lubelskiego. Do zawodów III stopnia zakwalifikowało się 12 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów w zawodach II stopnia. Z naszej szkoły do finału przeszli Przemysław Tomaszczyk z klasy III GE oraz Adam Ziebura z klasy 3 gen.

Finał składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap to test, składający się z 30 pytań, na które należało odpowiedzieć w ciągu 20 minut, w jak najkrótszym czasie. W ten sposób wyłoniono sześciu najlepszych finalistów. Naszym chłopcom poszło rewelacyjnie i jako jedyna szkoła mieliśmy dwóch reprezentantów w ścisłym finale.

W drugim etapie finału uczestnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania z eksploatacji złóż, maszyn górniczych, zagrożeń naturalnych oraz zasad bhp. Po zsumowaniu wyników z pierwszego i drugiego etapu finału, ostatecznie Adam zajął trzecie miejsce, a Przemysław piąte.

Warto podkreślić, że dzięki temu chłopcy są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz otrzymali indeksy Politechniki Śląskiej.

Czytany 1364 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany piątek, 06 maj 2022 12:02

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.