Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

29 maj 2022 Dział: Konkursy Napisane przez  Dorota Marek

IX konkurs matematyczno – logiczny MATNIA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Każdy z siedmiu braci ma po jednej siostrze Ile jest wszystkich dzieci?”. Z takimi zadaniami zmagali się 12 maja 2022r. uczestnicy IX Konkursu Matematyczno-Logicznego „MATNIA”, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela.

Do rozgrywek przystąpiło 34 uczestników z 7szkół podstawowych naszego regionu. W tym roku uczniowie 8 klas zmagali się z zadaniami w dwóch etapach: matematycznym i logicznym. Wszyscy dobrze się bawili i ostro walczyli o nagrody.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zwiedzili szkołę i mogli zobaczyć w jakich pracowniach uczą się uczniowie naszej szkoły. Po zwiedzaniu odbył się najbardziej oczekiwany moment: ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – zwycięzcy konkursu otrzymali bony do sklepu „Decathlon” o wartości 300, 250 i 150 zł, które zostały wręczone przez Wójta Gminy Pawłowice Pana Franciszka Dziendziela i Dyrektora ZSO Pana Andrzeja Wowrę . W tym roku nagrody powędrowały do uczniów:

  • I miejsce – Pawła Bednorza z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Pawłowic,
  • II miejsce – Piotra Tąty ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Pawłowic,
  • III miejsce – Emilii Cisło ze Szkoły Podstawowej z Chybia - Mnicha.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej wiedzy z matematyki i umiejętności logicznego myślenia. W tym roku konkursowi przyświecała myśl angielskiego franciszkanina i filozofa Rogera Bacona: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.”

Czytany 1129 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 29 maj 2022 11:13

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.