Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

16 październik 2018 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Joanna Gryboś

Nocne spotkania z nauką

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzynasta edycja Nocy Naukowców na Politechnice Śląskiej już za nami. W sobotę, 13 października grupa licealistów z ZSO wraz z ósmoklasistami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach wzięła udział w spektakularnych pokazach i wykładach organizowanych w ramach „13 Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej” w Gliwicach.

Uczniowie podczas kilkugodzinnego pobytu na wyższej uczelni mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie dotyczącym konwersji energii, podczas którego mogli uzyskać odpowiedź na wiele nurtujących ich pytań, np. jaką przyszłość mają silniki wodorowe, jak produkować wodór i go spalać. Następnie uczestnicy wycieczki wzięli udział w pokazie, który miał miejsce w Laboratorium Cieplnych Procesów Wysokotemperaturowych i dotyczył nowoczesnych metod mrożenia żywności. Jak się okazuje, jedną z najbardziej innowacyjnych metod mrożenia jest hydrofluidyzacja uderzeniowa. Uczniowie, zwiedzając kolejne wydziały Politechniki Śląskiej w Gliwicach, dowiedzieli się, dlaczego meduza świeci, jak wytworzyć światło bez użycia elektryczności, kto może zostać operatorem drona, zobaczyli też bolid i motocykl elektryczny. Młodzież z Pawłowic aktywnie uczestniczyła w eksperymentach związanych z prądem elektrycznym i elektrostatyką.

Wszystkich zainteresowanych eksperymentowaniem zapraszamy za rok do wzięcia udziału w kolejnej edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej.

Czytany 3011 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany wtorek, 16 październik 2018 16:28

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.