Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

22 czerwiec 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  Paulina Pielecka

X Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja - Dbajmy o klimat”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

9 czerwca 2022r. odbył się finał X edycji Ogólnopolskiego Konkursu  organizowanego corocznie przez Polski Komitet Normalizacyjny przeprowadzony online  na platformie TEAMS. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Tematem przewodnim konkursu była ochrona klimatu, którą wspierają normy czuwające  nad bezpiecznym przejściem z gospodarki tradycyjnej na gospodarkę niskoemisyjną opartą na nowych innowacyjnych technologiach. Uczennica klasy II an Martyna Wiatrok znalazła się w gronie tegorocznych laureatów, zajmując II miejsce w kategorii esej za pracę pt „W  trosce o klimat”. Merytoryczną opiekę nad poczynaniami uczennicy objęły nauczyciel fizyki p. Joanna Gryboś i nauczyciel j. polskiego p. Joanna Mrzyk. Stworzenie nagrodzonej pracy zajęło uczennicy kilka miesięcy. Musiała ona zgłębić wiedzę na temat nie tylko problemów klimatycznych, ale również nowoczesnych rozwiązań technologicznych i powiązać je z obowiązującymi normami.

Gratulujemy Martynie Wiatrok sukcesu i zachęcamy uczniów do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Czytany 942 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.