Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

20 wrzesień 2022 Dział: Biblioteka online Napisane przez  Paulina Pielecka

Narodowe Czytanie – to już nasza tradycja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejny już raz wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu, akcji pod honorowym patronatem Prezydenta RP, która na trwale wpisała się w ogólnopolski kalendarz kulturalny Lekturą tegorocznej edycji były nieprzypadkowo "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, gdyż w tym roku mija okrągła dwusetna rocznica ich wydania.

Dzięki zaangażowaniu uczennic klasy maturalnej Dominiki, Edyty, Oli i Paulina za pośrednictwem szkolnego radiowęzła mogliśmy wysłuchać w ich interpretacji "Romantyczności" i "Świtezianki", ballad, które weszły do kanonu literatury polskiej i których nie wypada po prostu nie znać. O tło muzyczne, potęgujące nastrojowość i tajemniczość typową dla tego sztandarowego gatunku romantycznego zadbał Jakub z kl. 4Bn.

Wspólne czytanie pozwoliło nam na chwilę zatrzymać sie, wyciszyć, rozmarzyć i przenieść w romantyczny świat. Uczniom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia dziękujemy i już dziś zapraszamy na "Narodowe Czytanie 2023". Za rok wspólną lekturą będzie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Czytany 2211 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany wtorek, 20 wrzesień 2022 16:43

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.