Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

27 październik 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  Joanna Gryboś

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 2022

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 8 października br. grupa uczniów naszej szkoły wspólnie z ósmoklasistami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach wzięła udział w XVII edycji Nocy Naukowców organizowanej przez Politechnikę Śląską w Gliwicach.

Jak co roku, uczniowie uczestniczący w tym wyjątkowym wydarzeniu popularnonaukowym mieli okazję poznać tajniki pracy naukowców, zobaczyć spektakularne pokazy doświadczeń, uczestniczyć w ciekawych zajęciach warsztatowych. Zwiedzając poszczególne wydziały Politechniki Śląskiej, uczniowie mogli zgłębić wiedzę na temat trzęsień ziemi, poznać kolorowy świat linijki i szkła, sprawdzić wytrzymałość elementów wykonanych ze stali, drewna, a także zaprojektować dom w stylu eko. Obejrzane lub wykonane samodzielnie eksperymenty oraz wysłuchane wykłady dostarczyły uczniom nie tylko niezwykłych wrażeń, ale przede wszystkim porcji solidnej wiedzy naukowej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia i zachęcamy do udziału w jego kolejnej przyszłorocznej edycji!

Czytany 808 razy

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.