Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

23 grudzień 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  Izabela Siwek

Planetarium Orbitek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim czasie w naszej szkole zagłosiło Planetarium Orbitek.

Na zajęciach nasi uczniowie mieli możliwość zobaczyć wizualizację kosmosu oraz wiele zjawisk, które w nim występują. Zapoznali się z Prawem Keplera, prawem powszechnej grawitacji. Utrwalali wiadomości dotyczące Wielkiego Wybuchu, a więc powstania naszej galaktyki, Układu Słonecznego oraz Ziemi. Aby zobrazować sobie wielkość Wszechświata i obiektów w nich występujących, porównaliśmy wielkość ciał niebieskich i naszej planety Ziemi. Dowiedzieliśmy się, gdzie szukać gwiazdozbiorów na nocnym niebie oraz pierwszej gwiazdki.

Czytany 924 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.