Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

30 październik 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Joanna Antecka

Zdobywamy wiedzę, doświadczenie i nowe kwalifikacje w ramach projektu K2- „Kariera i Kompetencje”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dużo się działo w ostatnich kilku miesiącach w ramach projektu „Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego”.

W kwietniu i w czerwcu odbył się kurs na operatora wózków jezdniowych podnośnikowych z napędem silnikowym dla pełnoletnich uczniów obecnej klasy III oraz IV technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk. Ponadto w czerwcu przeprowadzono kurs obsługi i programowania obrabiarek CNC ze sterowaniem sinumerik dla absolwentów Technikum Górniczego, a w sierpniu dwóch nauczycieli wzięło udział w kursie z obsługi programu AutoCAD. Kursy organizowała firma Syntea – partner projektu.

Niezwykle pracowite okazały się również wakacje dla 21 uczniów naszej szkoły, gdyż odbywali oni staż w zakładach pracy działających na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Warszowicach. Jako stażyści pracowali oni w firmach: JAS-FBG (10 osób), LAKMA (9 osób) oraz MCS (2 osoby). Warto wspomnieć, że niektórym osobom z naszej szkoły uczestniczącym w stażu organizowanym w ramach projektu zaproponowano dodatkową pracę w czasie wakacji. Działania związane z przygotowaniem i organizacją staży zawodowych prowadziła w głównej mierze pani Wiesława Wieczorkowska – pracownik Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ds. rynku pracy i organizowania staży.

Początek nowego roku szkolnego także okazał się pracowity dla uczniów technikum z klas III oraz IV. We wrześniu 12 osób zostało przeszkolonych z obsługi programu WAPRO. W październiku program e-mapa poznało także 12 osób. Warto nadmienić, że oba programy: WAPRO i e-mapa zostały zakupione w ramach wyposażenia naszej pracowni logistycznej. Obecnie trwa szkolenie z zakresu technologii druku 3D. Planowany jest również kurs spawania metodą MIG/MAG lub TIG oraz kurs obsługi wózków widłowych, a także kolejne szkolenia dla nauczycieli. Kursy i szkolenia organizuje firma Syntea – partner projektu.

Czytany 2886 razy
Ostatnio zmieniany wtorek, 30 październik 2018 17:32

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.