Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

17 maj 2023 Dział: Konkursy Napisane przez  Joanna Gryboś

III edycja Konkursu o Puchar Prezesa Firmy JBG-2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec kwietnia w sali papieskiej odbyła się III edycja Konkursu o Puchar Prezesa Firmy JBG-2. W konkursie rywalizowało 46 uczniów uczących się w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji.

Po krótkim powitaniu uczestników przez pana dyrektora Andrzeja Wowrę przystąpili oni do rozwiązywania testu składającego się z kilkudziesięciu pytań dotyczących podstaw chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji oraz pomp ciepła. Sześciu uczniów z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowało się do finału: Tobiasz Przewoźnik, Michał Trzeciok, Piotr Kalamarz z klasy 4lcn,  Filip Kolon i Kamil Krall z klasy 3cke oraz Bartłomiej Pryczek z klasy 2 cke. Każdy z uczniów w finale musiał udzielić odpowiedzi na 3 pytania dotyczące np. schematów elektrycznych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych czy budowy i zasady działania pompy gruntowej.

Zwycięzcą konkursu został Tobiasz Przewoźnik. Drugie miejsce zdobył Michał Trzeciok, a trzecie Filip Kolon. Uroczystego wręczenia pucharów, dyplomów i nagród pieniężnych w wysokości 800 zł za I miejsce, 600 zł za II miejsce oraz 400 zł za III miejsce dokonał przedstawiciel firmy JBG-2 pan Robert Lenart wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych panem Pawłem Krosnym.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Czytany 915 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.