Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

04 listopad 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Anna Haraś

Wyjazdy projektowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek 30 października 2018 r. grupa uczniów realizujących projekt „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla siebie” z zakresu języka angielskiego wyjechała na warsztaty językowe do Katowic.

Zajęcia prowadził Brytyjczyk Nicholas Sims, z wykształcenia historyk. Wprowadził uczniów w londyński mroczny świat Kuby Rozpruwacza, a także rozmawiał z uczniami o tradycjach Halloween i dniu Guya Fawkesa. Warsztaty były dla uczniów bardzo ciekawym doświadczeniem.

Tego samego dnia uczniowie grupy matematycznej uczestniczyli w wykładzie z matematyki na Politechnice Śląskiej. Temat „Po co nam ta matematyka” przedstawiał zastosowania matematyki w różnych dziedzinach życia. Prelegentka p. dr Iwona Nowak w ciekawy i przystępny sposób opowiadała o zagadnieniach optymalizacji w przemyśle, ekonomii czy zwykłym życiu człowieka. Przedstawiła kilka sposobów szyfrowania danych, wykorzystywanych np. w bankowości. Opowiadała o sukcesach polskich matematyków na arenie międzynarodowej. Przedstawiła wiele przykładów uzasadniających słynne powiedzenie: „Matematyka jest to królowa wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem.”

Galeria

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.