Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

15 maj 2024 Dział: Aktualności Napisane przez  Joanna Antecka, Monika Mazur

„Chcę wiedzieć czym oddycham”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończył się kilkumiesięczny projekt „Chcę wiedzieć czym oddycham”, który był przeznaczony dla wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu pszczyńskiego. Był on realizowany w ramach programu „Nasze Powietrze” Polskiego Alarmu Smogowego finansowanego przez Clean Air Fund i pod patronatem Starosty Pszczyńskiego.

Naszą szkołę w projekcie reprezentowali uczniowie klasy 2an LO: Wiktoria Słowik, Aleksandra Książek oraz Marek Kojzar. Uczniowie Ci uczestniczyli w wykładach oraz warsztatach organizowanych w Starostwie Powiatowym w Pszczynie by pogłębić wiedzę na temat negatywnego działania smogu na zdrowie.

Uczniowie używali pyłomierzy, aby badać jakość wdychanego powietrza i zachęcali do odpowiedniego zachowania podczas wysokich stężeń zanieczyszczeń w powietrzu w szczególności PM 2,5 oraz PM10. Wiktoria, Marek i Ola na podstawie przygotowanej prezentacji „ SmougOut GetAir” prowadzili prelekcje, ankietowali poszczególne klasy ZSO, prowadzili badania. W szkole i na mediach społecznościowych ZSO pojawiły się plakaty promujące działania zespołu.

Uroczyste podsumowanie projektu miało miejsce 23 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Uczniowie ZSO tj.  Wiktoria Słowik i Radosław Mężyk (w zastępstwie) przedstawili prezentację z działań projektowych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz. Gminę Pawłowice reprezentowała pani wójt Joanna Śmieja, która wręczyła naszym uczniom nagrody i pogratulowała efektów pracy w projekcie i zapewniła, że Gmina Pawłowice będzie takie inicjatywy dalej wspierała i promowała.

Czytany 208 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 15 maj 2024 06:17

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.