Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

17 maj 2024 Dział: Konkursy Napisane przez  Joanna Mrzyk

Uczennica naszej szkoły w finale Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego: „Świat ukryty w literaturze…”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

19 kwietnia 2024 odbył się finał VII edycji konkursu literackiego organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie z udziałem uczennicy kl. 2dn Zofii Tokarczyk.

Choć był to jej debiut w tym przedsięwzięciu, udało się jej dostać do finałowej 40. Jego uczestnicy musieli przygotować 10 minutowe wystąpienie na wylosowany temat. Przekrój zagadnień, z jakimi mierzyli się uczniowie, był szeroki. Należało wykazać się nie tylko wiedzą humanistyczną, ale także niekonwencjonalnym ujęciem tematu, umiejętnością argumentacji i obrony stanowiska. Ocenie podlegała nie tylko treść, ale również kompozycja, styl i język wystąpienia, po którym każdy z uczestników musiał wziąć udział w rozmowie z członkami komisji. Z pewnością udział w tego typu przedsięwzięciach pozwala na rozwinięcie skrzydeł, wzbogaca o nową cenną wiedzę i doświadczenia. Zofia zdobyła już ich co nieco, biorąc udział w XIV edycji Archidiecezjalnego Konkursu, w którym zajęła III miejsce, w Olimpiadzie wiedzy o Mediach, w której znalazła się w etapie okręgowym przeprowadzanym w Katowicach. Brała także udział w konkursie „Literacki SMS”, Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Liryczne Jasło”, Wojewódzkim Konkursie „Nie zadawalajcie się miernotą” objętym patronatem przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, w którym uplasowała się na I miejscu i Powiatowym Konkursie Filozoficznym „Jak żyć”, w którym znalazła się również w gronie nagrodzonych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytany 395 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 26 maj 2024 11:46

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.