Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

18 listopad 2018 Dział: Projekty Napisane przez  M. Rokowska

Lekcje z ZUS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ZUS to skrót rozpoznawany niemal przez wszystkich Polaków, ale czy na pewno wiemy, jakie działania podejmuje ZUS? Dlaczego większość z nas postrzega ZUS negatywnie? Po co powstała taka instytucja i czy można doszukać się korzyści z jej istnienia?

Takie i inne pytania mieli okazję zadać uczniowie klas 1A i 2 CK - pierwsi uczestnicy projektu „Lekcje z ZUS”, który odbywał się w naszej szkole 15 listopada w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości.

O ZUSie opowiadała uczniom pani Justyna Marszałek-Świtlik - pracownik oddziału ZUS w Rybniku, która swoje prelekcje wzbogaciła materiałami multimedialnymi i życiowymi przykładami. Uczniowie w ramach projektu otrzymali świetnie opracowane materiały dydaktyczne w postaci zeszytów ćwiczeń zawierających najważniejsze zagadnienia poruszane podczas wykładów. Miłym zakończeniem spotkania z przedstawicielem ZUS było rozdanie uczniom gadżetów i upominków.

Projekt „Lekcje z ZUS” jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy w trakcie czterech lekcji poznają zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, dowiadują się, jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.

Czytany 2078 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 18 listopad 2018 16:46

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.