Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

18 listopad 2018 Dział: Aktualności Napisane przez  Monika Mazur

Przez chwilę... w Japonii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pawłowicach i w związku z projektem Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 6 listopada gościliśmy w ZSO panią Ewę Myśliwiec, która podróżuje w różne zakątki świata.

Młodzież naszej szkoły uczęszczająca na rozszerzenie z geografii miała okazję usłyszeć ciekawe informacje na temat Japonii, kraju egzotycznego i pełnego tajemnic.

Pani Ewa Myśliwiec zaprezentowała swój film o Japonii, na bieżąco omawiała miasta m.in. Osakę, Tokio, Hiroszimę i Nara. Uczniowie zobaczyli nowoczesne środki transportu, rytuał parzenia herbaty, piękne ogrody, tradycyjne stroje oraz nowoczesne roboty w muzeum Toyoty. Prawdziwą gratką była prezentacja autentycznych kimon, kupionych w Japonii. Pani Ewa ubrała w te tradycyjne stroje uczennicę kl. 2A oraz ucznia kl. 2B. Zakładanie kimona nie jest łatwe, ale nauczyła się tego w Japonii. Przekazała również uczniom wiele ciekawostek o Kraju Kwitnącej Wiśni.

Prelekcja bardzo się wszystkim podobała, bo w listopadowy ranek zrobić sobie selfie w japońskim kimonie to wspaniała niespodzianka.

Czytany 2320 razy
Ostatnio zmieniany niedziela, 18 listopad 2018 17:13

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.