Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

26 listopad 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Joanna Antecka

„Keep calm and enjoy science”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod takim hasłem odbyła się część doświadczalna spotkania w ramach akcji „Śląski Biobus”, której celem jest szczepienie zainteresowania biologią wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Studenci biotechnologii należący jednocześnie do Koła Naukowego Biotechnologów Politechniki Śląskiej w Gliwicach w poniedziałek 19 listopada 2018 r. spotkali się z młodzieżą klas IA, I TL oraz fakultetu chemicznego klas III.

Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w kilku doświadczeniach, takich jak zegar jodowy, chemiczny kameleon, wykrywanie skrobi za pomocą jodu czy wulkan z wody utlenionej i drożdży.

Biologiczne zajęcia studenci wzbogacili dodatkowo krótkimi opowieściami o sobie, swoim kierunku i uczelni. Podzielili się z uczniami naszej szkoły wrażeniami ze studiów oraz przedstawili ofertę kształcenia Politechniki Śląskiej.

Nauki ścisłe i przyrodnicze najlepiej przyswaja się doświadczalnie, dlatego ta niestandardowa, bo wypełniona eksperymentami, lekcja biologii na pewno zapisze się na trwałe w pamięci jej uczestników. Kto wie, może właśnie wśród nich są przyszli biotechnolodzy…

Czytany 1895 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 listopad 2018 15:00

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.