Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

29 listopad 2018 Dział: Akcje Napisane przez  Anna Kurpas-Adamska

Komórkomania w ZSO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 października 2018 r. w naszej szkole zorganizowany został po raz pierwszy Dzień Dawcy Szpiku we współpracy z fundacją DKMS. Fundacja ta poszukuje i rejestruje potencjalnych dawców komórek macierzystych, a tym samym pomaga osobom borykającym się z chorobami krwi, m.in. z białaczką.

Gośćmi szczególnymi w tym dniu byli pan Jacek Wieczorek, który jest pielęgniarzem onkologicznym i na co dzień pracuje przy zabiegach przeszczepu szpiku w ośrodku w Gliwicach, oraz Agnieszka Rutka z Warszowic, która w marcu tego roku została dawcą komórek macierzystych.

Podczas godzinnego spotkania uczniowie poszczególnych klas mogli się przekonać o tym, jak niewiele potrzeba, żeby komuś móc uratować życie. Akcję wspierali nasi szkolni wolontariusze, którzy prowadzili rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

W sumie w tym dniu zarejestrowały się 54 osoby, w większości pełnoletni uczniowie naszej szkoły. Dobrym przykładem świecili również nauczyciele, w tym sam pan dyrektor. Serce rosło na widok naszych absolwentów, którzy nie zawiedli i również w tym dniu się zgłosili do nas, żeby się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Żeby wspomóc fundację DKMS, uczniowie upiekli ciasta, ze sprzedaży których dochód (226 zł) został przekazany fundacji. 600 zł przekazał samorząd uczniowski.

Czytany 1733 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 29 listopad 2018 19:44

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.