Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

07 grudzień 2018 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Sonia Król

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego to impreza organizowana raz na dwa lata w hali targowej Targi Kielce. W tym roku możliwość zwiedzenia targów pojawiła się 25 października i chętnie z niej skorzystaliśmy.

Zgodnie z aktualnymi trendami w transporcie zbiorowym również podczas Targów TRANSEXPO w Targach Kielce uwaga skupiona była na pojazdach z alternatywnymi źródłami zasilania. Premiery od SOLARISA, ISUZU czy AUTOMETU, nowe trendy i kierunki rozwoju transportu publicznego, a także polska myśl techniczna to tylko część tego, co czekało na nas na tegorocznych targach. Transexpo 2018 było miejscem prezentacji trzech pojazdów marki Solaris. Nowość to Solaris Urbino 12 LE lite hybrid. Kolejne dwa produkty to dobrze już znane konstrukcje: Solaris Urbino 12 electric oraz Solaris Urbino 12 hybrid, które zostały zaprezentowane w nowej odsłonie po motoryzacyjnym „facelifcie”.

Marka AUTOMET z Sanoka, która do tej pory słynęła z adaptowania dostawczych mercedesów na minibusy, w Kielcach zaprezentowała pierwszy pojazd własnej konstrukcji, który na rynku pojawił się pod koniec ubiegłego roku. Ten mały autobus elektryczny, będący dobrym rozwiązaniem dla przewozu i obsługi lotnisk, to stuprocentowo polska myśl techniczna. Interesującą propozycję miało dla zwiedzających Isuzu. Japońsko-turecka marka zaprezentowała pierwszy niskowejściowy autobus typu mini. Isuzu NovoCiti Life to autobus z obniżoną podłogą, oferujący dogodniejszy transport osobom starszym i niepełnosprawnym.

Obok najnowocześniejszych autokarów, autobusów i busów można było zobaczyć bardziej wiekowe pojazdy. A to za sprawą Wystawy Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej – Zabytkowe Autobusy.

 

Czytany 2974 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany piątek, 07 grudzień 2018 19:41

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.