Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

10 grudzień 2018 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Agnieszka Dworak

Wycieczka klasy III AL do Wisły realizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeszcze przed letnimi wakacjami złożyliśmy zamówienie na przewodniki po Beskidach z myślą, że jesienią wybierzemy się na wycieczkę w góry po pięknych szlakach Beskidu Śląskiego. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy, kiedy interesujące nas książki będą dostępne, by zaplanować szczegóły naszej wyprawy.

Po przeanalizowaniu tras Głównego Szlaku Beskidzkiego, opisanych w przewodniku turystycznym Agaty Hanuli, zdecydowaliśmy się na wycieczkę szlakiem nr 2 na Soszów Wielki - szczyt górski w Paśmie Czantorii, który wznosi się na wysokość 886 m n.p.m.

9 listopada br. rano mimo mgły, która na szczęście szybko ustąpiła, nasza klasa wybrała się do Wisły Jawornika, by stamtąd udać się szlakiem niebieskim do schroniska pod szczytem Soszowa. Trasa nie okazała się forsowna, wszystkim dopisywały humory, panowała miła, wesoła atmosfera. Wejście na szczyt, z którego mogliśmy podziwiać pasma Beskidu, zajęło nam godzinę.

Ponieważ był to dzień szczególny z racji tego, że nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej" i o godzinie 11.11 miała zaśpiewać hymn narodowy, my również uczestniczyliśmy w biciu tego rekordu, ale nie w szkole, lecz na szczycie góry. Wyśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a następnie, podziwiając przepiękny krajobraz górski i polską złotą jesień, udaliśmy się do Wisły, aby stamtąd wrócić do domu.

Media

Rekord dla Niepodległej ZSO Pawłowice
Czytany 2513 razy
Ostatnio zmieniany wtorek, 11 grudzień 2018 06:37

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.