Technikum

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

31 październik 2021 Dział: Technik chłodnictwa i klimatyzacji Napisane przez  Martyna Grajkowska

Nowoczesny sprzęt w pracowni zawodowej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach projektu pn. „Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy”, nasza szkoła może m.in. doposażyć pracownie zawodowe w sprzęt, który jest niezbędny do nauki.

Jednym z takich urządzeń jest lutownica tlenowo – wodorowa, która została zakupiona z pieniędzy unijnych za ok. 38 tysięcy zł. Jest to profesjonalny sprzęt wykorzystywany m.in. w jubilerstwie, laboratoriach dentystycznych, do plastycznej obróbki szkła, polerowania pleksi czy przy akcesoriach kaletniczych. Lutownica będzie wykorzystywana również podczas zajęć z eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych i pomp ciepła w ramach nauki lutowania. Pierwsze takie zajęcia w naszej szkole odbyły się pod koniec czerwca 2021. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z zajęć.

Projekt „Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy” realizowany jest w ramach osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego dla działania 11.2. Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów, dla poddziałania: 11.2.3. Wsparcie szkolnictwa zawodowego – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 przez Gminę Pawłowice.

Czytany 598 razy
Etykiety
Więcej w tej kategorii: « Sukcesy naszych absolwentów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.