Technikum

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

07 listopad 2021 Dział: Technik elektryk Napisane przez  Bożena Krosny

Teoria teorią, ale praktyka praktyką!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy tylko wchodzimy do sali 17, jedyne co nam przychodzi na myśl to... TEORIA TEORIĄ, ALE PRAKTYKA PRAKTYKĄ! Sprzęt jakim dysponują nasi elektrycy już Wam prezentowaliśmy, przyszedł czas na to, żebyście zobaczyli jak to u nich wygląda na zajęciach w rzeczywistości.

To co możecie zobaczyć na zdjęciach to między innymi wykonywanie przez naszych uczniów pomiarów elementów elektronicznych, układów analogowych i cyfrowych. Pojęcia znajome? Kiedyś zasłyszane? Tak się może wydawać, ale to nie takie proste! Przejdźmy dalej… pomiary rezystancji uziemienia, które wymagają stosowania odpowiedniej metodyki uzależnionej od wielu czynników takich jak: rodzaj uziemienia, warunki glebowe? Tu potrzebna jest nie tylko wiedza, ale także doświadczenie i ich rzetelna realizacja. Te zajęcia to też przede wszystkim dobre przygotowanie do egzaminów zawodowych, czyli montaż stycznikowo-przekaźnikowy układów sterowania silników elektrycznych, diagnostyka połączonych układów i lokalizacja występujących w nich usterek. A to tylko część tego czego uczą się i w czym nabierają doświadczenia technicy w naszej szkole. Co jakiś czas przybliżymy Wam to jak ciekawie prowadzone są zajęcia w naszym technikum. Śledźcie nas na bieżąco!

Czytany 367 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 07 listopad 2021 11:18

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.