Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

12 czerwiec 2019 Dział: Projekty Napisane przez  Anna Haraś

Warsztaty językowe w Szkole Języków Obcych Profi-Lingua w Sosnowcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

4 czerwca, uczniowie w ramach projektu „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla siebie” uczestniczyli w warsztatach językowych prowadzonych przez Native Speakera języka angielskiego.

Zajęcia odbyły się w Szkole Języków Obcych Profi-Lingua w Sosnowcu. Zajęcia odbyły się w dwóch blokach warsztatowych. Pierwszy z nich dotyczył stereotypów - w pierwszej kolejności uczniowie rozmawiali o europejskich stereotypach m.in. jak postrzegani są Szwajcarzy, Hiszpanie, Szwedzi, Niemcy itd. Następnie dogłębnie przeanalizowali stereotyp Polaka za granicą. Drugi blok tematyczny dotyczył zagadnień geograficznych i kulturowych Polski i Wielkiej Brytanii. Uczniowie skupili się na wyszukaniu wad i zalet tych krajów a następnie w grupach próbowali przekonywać się argumentami, w którym kraju lepiej się mieszka.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.