Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

03 styczeń 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Sebastian Telega

Pasjonaci geografii wśród dinozaurów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie ZSO realizujący geografię na poziomie rozszerzonym odwiedzili Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Wizyta zorganizowana przy współpracy z Muzeum Wydziału miała charakter poznawczy i edukacyjny. Poza makietami dinozaurów w naturalnych rozmiarach, można było obejrzeć olbrzymi zbiór minerałów i skamieniałości zwierząt oraz hominidów, czyli przodków człowieka. Uczniowie uczestniczyli również w dwóch ciekawych warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych. Oba realizowane na katedrze geologii dotyczyły rozpoznawania skał i kroniki dziejów Ziemi.

Czytany 1275 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.