Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

11 styczeń 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Marzena Skorupa

W pogoni o Puchar Dziekana AWF Katowice

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 12.12.2019 r. Wydział Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zorganizował zawody „O Puchar Dziekana AWF Katowice – w sprawnościowym torze przeszkód dla służb mundurowych”.

W turnieju walczyło ponad 30 szkół, prowadzących kształcenie w klasach o profilu mundurowym, składających się z 5-osobowych drużyn. O zajęciu pierwszego miejsca zespołowego decydowała suma czasów 5-ciu zawodników, którzy pokonali i ukończyli bezbłędnie tor przeszkód.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość pokonać kilkukrotnie tor przeszkód, przygotowujący do przyszłej pracy w służbach mundurowych. Nasi najmłodsi mundurowi rywalizowali ze starszymi rocznikami, dając z siebie wszystko! Jak na swoją kategorię wiekową i dużą konkurencję starszych roczników osiągnęli rewelacyjne czasy. Niestety nie udało nam się zdobyć miejsca na podium, ale myślę, że dla uczniów było to świetne doświadczenie. Uczniowie mogli zwiedzić całą Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz zobaczyć pracownię siły i mocy mięśniowej, w której są przeprowadzane badania na zawodnikach. 

Czytany 1614 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.