Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

11 styczeń 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Andrzej Wowra

Nasze Technikum kolejny rok w czołówce rankingu PERSPEKTYWY!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nasze technikum wciąż w czołówce najlepszych techników w województwie śląskim. Tak jak w roku ubiegłym, szkoła zajęła 11. miejsce w województwie śląskim, natomiast w kraju jest to miejsce 76 na 1728 techników biorących udział w rankingu. Trzy lata temu zajęliśmy 6 miejsce w województwie śląskim i 35 miejsce w Polsce.

9 stycznia 2020 czasopismo edukacyjne "Perspektywy" po raz XXII opublikowało Ranking Liceów i Techników. Pokazuje szkoły, w których warto się uczyć. Uwzględnia on szkoły, w których maturę w maju 2019 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki obowiązkowych egzaminów z języka polskiego i matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Kryteriami oceny techników są sukcesy w olimpiadach, wyniki matury – z przedmiotów obowiązkowych, z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminów zawodowych. Wagi procentowe prezentują się w następujący sposób:

  • sukcesy w olimpiadach 20%
  • matura – przedmioty obowiązkowe 20%
  • matura – przedmioty dodatkowe 30%
  • wyniki egzaminów zawodowych 30%

Zobacz szczegóły rankingu: www.technika.perspektywy.pl

W naszym technikum młodzież kształci się w czterech kierunkach: logistyka, chłodnictwo i klimatyzacja, elektryka i górnictwo podziemne. Klasy ściśle współpracują z lokalnymi przedsiębiorstwami, którzy otaczają je patronatem i stwarzają możliwość odbycia praktycznej nauki zawodu, są to: JAS - FBG S.A., Jbg-2 Sp. z o.o., JSW S.A.

Czytany 1902 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany sobota, 11 styczeń 2020 17:16

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.