Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

15 styczeń 2020 Dział: Projekty Napisane przez  E. Szypuła, E. Łomozik

Słodki prezent z Hiszpanii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym roku okres przedświąteczny w naszej szkole należał do naprawdę wyjątkowych. W ramach współpracy międzynarodowej uczniowie klasy 1b oraz 2a nawiązali kontakt z International College of Granada (Colegio Internacional de Granada) - szkołą w Hiszpanii, z okolic pięknej Granady.

Tak narodziła się niezwykła inicjatywa, obie strony, polska i hiszpańska, przygotowały listy w języku angielskim i zdjęcia, dzięki czemu mogliśmy poznać się nieco bliżej. Postanowiliśmy także wymienić się świąteczną paczką. I tak dotarła do nas paczka ze świątecznymi hiszpańskimi słodyczami oraz opisanymi przez uczniów tradycjami świątecznymi, kultywowanymi w ich kraju. Wspólnie otworzyliśmy paczkę i mogliśmy raczyć się tradycyjnym hiszpańskim „turronem" (rodzaj nugatu z migdałów, miodu i cukru). Z niecierpliwością oczekujemy teraz na kolejną taką inicjatywę!

Czytany 884 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.